Nyhende
30.10.2025Opphevar løyve til å opprette nausttomt på Sæbø
Statsforvaltaren har i eit nytt vedtak avgjort at naustsaka på Sæbø må behandlast på nytt i kommunen.
30.10.2025
Nettverkssamling for UKL og verdsarv i Møre og Romsdal i Eikesdalen: Hasselnøtter, tønneband og pila alm
I september blei det arrangert to-dagars nettverkssamling i Eikesdalen for dei utvalde kulturlandskapa (UKL) og verdsarvområdet i Møre og Romsdal.
28.10.2025
Når krisa treff – kven hjelper deg, og kven hjelper du?
Vi opplever meir ekstremvêr og uventa hendingar som stiller oss overfor nye utfordringar. Eigenberedskap er ikkje lenger noko vi kan ha – det er noko vi må ha.
27.10.2025
Interesse og usikkerheit rundt nytt gjødselregelverk
Mange er svært opptekne av det nye gjødselregelverket, som vil påverke så godt som alle gardsbruk. Statsforvaltaren har hatt to gjennomgangar av regelverket med kommunane. I tillegg har vi ei samla oversikt over dei nye reglane med overgangsbestemmelsar på heimesida vår.
23.10.2025
Øving «Brutus»: Landbrukskontora i Møre og Romsdal testa kriseberedskapen
I september gjennomførte landbrukskontora i Møre og Romsdal kriseøvinga «Brutus», i regi av Statsforvaltaren. Målet var å styrke kompetansen i krisehandtering, og gi betre innsikt i rolla landbrukskontora har under kriser.
21.10.2025
Store skogskadar etter Amy
Stormen Amy 3- 4. oktober førte til mykje stormfelt skog i fylket. Førebelse tal viser at det er blåst ned om lag 250 000 kubikk med tømmer, og det kan tyde på at vi er det fylket som er hardast råka. Det er nesten like mykje som årleg hogstvolum i Møre og Romsdal dei siste åra.
Fleire nyhende Få nyheitsvarsel
 
        