Studietur for skog- og treindustri

25.-27. februar arrangerte vi studietur for aktører innen skog- og treindustri i Nordland . Turen ble en stor suksess!
Hovedmålet med turen var å inspirere til økt bruk av lokalt råstoff og styrke en kortreist verdikjede.
Vi besøkte bedrifter som Restauranten Under, Lauvverket AS, Hamran Snekkerverksted AS, Sørlaminering AS og Aanesland Treindustri AS. Disse bedriftene illustrerte ulike tilnærminger til trebaserte produkter og samarbeid.
Deltakerne, med bakgrunn fra skogeiere til arkitekter, fikk innsikt i etablering, produksjon og viktigheten av nettverksbygging.

Studieturen ble arrangert som en del av prosjektet "Treindustrialisering for framtida i Nordland", og finansiert av Innovasjon Norge.
Les mer i rapporten Studietur for skog- og treindustri.
Muligheter i Nordland?
Avslutningsvis diskuterte deltakerne videre arbeid for å styrke bransjen i regionen, inspirert av klyngeprosjektet InnoTre.
Den 12. juni 2025 arrangerer vi derfor et arbeidsmøte, hvor vi iniviterer bedrifter og andre interesserte til å undersøke muligheten for å utvikle et nettverk for treindustri i Nordland.
Denne dagen håper vi å samle interesserte aktører innen treindustrien i Nordland til et arbeidsmøte som vi håper vil resultere i et utkast til en forprosjektskisse som søkes finansiert av Innovasjon Norge.
Det vil komme mer informasjon om dette. Du kan melde interesse ved å kontakte Runa Stenhammer Aanerød eller Ingrid Roaldsen.
Bli med i nettverket vårt!
Meld deg inn i nettverket vårt: Nettverk for skog- og treindustri i Nordland