Ny plattform for Ldirs elektroniske systemer

For å redusere risiko flytter de en og en løsning over. Dermed blir det en periode med to ulike innlogginger. 

Publisert 19.03.2026, Sist endret 20.03.2026

Generell informasjon fra Landbruksdirektoratet 

Landbruksdirektoratet migrerer til applikasjonsplattformen Nais

Hva betyr dette for våre saksbehandlingsbrukere hos Statsforvalteren og hos kommunene? Du finner pålogging til våre fagsystemer som tidligere via landbruksdirektoratet.no. Innlogging blir nå noe endret sammenliknet med tidligere. Innlogging gjøres ved hjelp av brukernavn og passord, og to-faktor pålogging med kode som gis på e-post. Vi har foreløpig gått bort fra å bruke autentiseringsapplikasjon for innlogging på grunn av tekniske begrensninger fra Microsoft. Brukernavn er din e-postadresse og passord må settes på nytt.

Veiledning for pålogging for saksbehandlere er tilgjengelig her: Hvordan får jeg tilgang til Landbruksdirektoratets digitale tjenester

Kan en saksbehandler ha flere brukere med ulike tilganger og samme e-postadresse? Nei, det er ikke mulig. Det er mulig å opprette flere brukere for en saksbehandler med bruk av e-post-aliaser eller flere unike e-postadresser. Ta kontakt med lokal IT-support for å få hjelp til dette.

Hvorfor opplever jeg å måtte logge på to eller flere ganger? Vi migrerer ett og ett system til ny plattform. Det betyr at du i en overgangsperiode kan oppleve å måtte logge på flere ganger hvis du skal bytte mellom systemer som på gammel og ny plattform. 

eStil PT vil være nede minimum tirsdag 14. april

Som tidligere nevnt skal eStil PT flyttes til skyen. Når selve flyttingen skjer vil systemet være nede, og det vil ikke være mulig å logge seg inn i systemet.

Vi er usikre på hvor lang tid flyttingen vil ta. eStil PT vil være nede minimum tirsdag 14. april, kanskje også 15. april.

Nedetiden gjelder alle brukere (søkere, saksbehandlere hos kommune og Statsforvalter og administratorer i Ldir).

Ldir vil sende ut epost når det igjen er mulig å logge seg inn i eStil PT

Gi oss beskjed til Statsforvalteren dersom dere opplever feil, uvanlig treghet eller andre endringer

Pålogging via Landbruksdirektoratets nettside og for søker via Altinn vil etter flyttingen være som før. Selve adressen (url-en) til eStil PT vil være ny, og dersom du som saksbehandler logger deg inn via bokmerke i egen nettleser må du oppdatere bokmerket til ny adresse.

Agros utilgjengelig 8.–10. mai

Lanbruksdirektoratet arbeider med å flytte Agros over til en skybasert løsning (Nais) helgen 8.–10. mai. Dette innebærer at Agros vil være utilgjengelig fra og med fredag 8. mai til og med søndag 10. mai. I denne perioden vil søkere, saksbehandlere og andre brukere ikke kunne logge inn i Agros.

Lanbruksdirektoratet arbeider nå med å utarbeide en detaljert plan for flyttingen, inkludert tidspunktet for når Agros stenges den 8. mai samt når arbeidet er planlagt å være ferdig.  

Lanbruksdirektoratet vil legge ut informasjon på tjenesteportalen til Agros slik at saksbehandlere blir minnet på dette når de logger inn.