Ny kommunikasjonssjef på plass

Kjersti Bjørgo er på plass som ny kommunikasjonssjef.

Kjersti Bjørgo starter i dag opp som kommunikasjonssjef hos Statsforvalteren i Østfold, Buskerud, Oslo og Akershus. 

Publisert 04.05.2026

– Jeg gleder meg til å bli kjent med alle nye kollegaer, og så håper jeg å kunne bidra til å synliggjøre det viktige arbeidet Statsforvalteren gjør, sier Kjersti Bjørgo.

Bjørgo kommer fra stillingen som kommunikasjonssjef i Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet, og har lang erfaring i den rollen.

Hun begynte som kommunikasjonssjef i daværende Kommunal- og regionaldepartementet i 2013. Fra tidligere har Kjersti Bjørgo bakgrunn fra media og har tatt journalisthøgskole, engelsk og statsvitenskap.

– Vi gleder oss til Kjersti Bjørgo nå starter opp hos oss. Med erfaring fra et departement med ansvar for både kommunene og for statlig forvaltning, kjenner hun Statsforvalterens oppdrag godt, sier Jan Tore Sanner.