Høringer
Høring av søknad om tillatelse etter forurensningsloven til mudring og utfylling ved Hovedøya i Oslo kommune
Høring av søknad om tillatelse etter forurensningsloven på Yggeset gjenvinningsstasjon i Asker kommune
Nyheter
20.03.2023214 millioner til kompetansetiltak i barnehager og skoler i Oslo og Viken!
Samarbeidsfora i Oslo og Viken har besluttet fordelingen av 186 millioner til barnehage- og skolebaserte tiltak gjennom tilskuddsordningen for lokal kompetanseutvikling. I tillegg blir 28 millioner brukt til ansatte som tar barnehagelærerutdanning ved siden av jobb.
14.03.2023
Bøndenes miljøinnsats skal gi renere Oslofjord
14. mars var statsminister Jonas Gahr Støre, landbruks- og matminister Sandra Borch og klima- og miljøminister Espen Bart Eide samlet hos bonden Erik Røkholt på Rykkin i Bærum. Statsforvalteren var også tilstede for å forklare mer om miljøinnsatsen landbruket allerede gjør mye av og vil gjøre mer av.
13.03.2023, Endret 13.03.2023
Økt skogplanting i Oslo og Viken
Tallene for fjoråret er nå klare. De viser at for første gang er målet om 10 millioner planter nådd i Oslo og Viken.
09.03.2023
Kurset kommunenes kriseledelse
Samfunnssikkerhet- og beredskapsstaben har gjennomført kurs for kriseledelsen i kommunene med proaktiv stabsmetodikk som tema. Workshopen inneholdt også en øvelse for å prøve ut metoden.
06.03.2023
H.K.H. Kronprinsessen er til stede ved åpningen av Mental Helse-konferansen på Gardermoen
Konferansen er på Quality Airport Hotel, Ullensaker kommune den torsdag 9. mars 2023.
Flere nyheter Få nyhetsvarsel